Byt nevěsty

Adresa: U pošty 2, 625 00 Brno

 

Sraz hostů nevěsty je plánován na jedenáctou hodinu. Čeká vás malé pohoštění a po nezbytném ozdobení klop svatebčanů a nazdobení aut se nejpozději ve 12:20 vyrazí ke kostelu. Na opozdilce se nečeká.

 

 

 

Byt ženicha

Adresa: Fišova 25, 602 00 Brno

 

Hosté ženicha se mohou začít scházet už v 10:30, jelikož velká část z vás není z Brna. Ženich se nemusí složitě šlechtit a proto vám může nabídnout úkryt před horkým slunkem i proradným lijákem. I zde se bude zdobit a hodovat. Odjezd na obřad bude ve 12:15, kde vyčkáme na příjezd nevěsty.

 

 

Červený kostel

(Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského)

web: evangnet.cz

Adresa: Komenského nám. 218/4, 602 00 Brno

 

Všichni svatebčané se zde shromáždí půl hodiny před začátkem obřadu. Přivítáme se, ozdobíme nově příchozí a vyčkáme na příjezd nevěsty a jejích hostů. Až se rodina shromáždí před kostelem, kazatel nás pozve do chrámu a svatebčané se seřadí do průvodu. Za zvuků varhan vejdeme do kostela. Jako první vchází ženich s maminkou, nevěsta s tatínkem pak přichází jako poslední. Kazatel očekává svatebčany za stolem Páně, snoubenci sedí vepředu na židlích, ostatní v lavicích. Kdy je třeba vstát a kdy se sedí, nám naznačí kazatel. Filmování a fotografování bude mít na starosti fotograf, je třeba respektovat, že například při modlitbě není vhodné rušit.

 

 

Parkování u kostela

Kostel samotný nemá žádné parkovací stání a je proto potřeba zaparkovat na jednom z okolních parkovišť. Parkoviště hned vedle kostela je od 13 hodin zdarma, ale na jiných parkovištích si to pro jistotu ověřte u parkovacího automatu.

Pro ty z vás, kteří nám během května ve formuláři vyplní SPZ svého auta, zajistíme stání na vyhrazeném parkovišti před ústavním soudem. Mějte prosím na paměti, že cesta k soudu vede pěší zónou a nesmíte při příjezdu ohrozit ani omezit chodce.

 

 

Restaurace Bohéma

web: restauracebohema.cz

Adresa: Rooseveltova 7, 602 00 Brno (budova Janáčkova divadla)

Tel.: +420 775 733 448

 

Do restaurace Bohéma se přesune rodina na slavnostní oběd a ostatním hostům doporučujeme to samé. V okolí je mnoho skvělých restaurací (italské bistro Cattani, bistro Franz, legendární pivnice U Čápa s vlastní udírnou a točenou Plzní, nebo židovská restaurace Stern 1888), ale košem vám nedají ani v Bohémě. Po předchozí domluvě můžeme zajistit stejné menu, jako bude mít rodina.

 

Do Bohémy se dá z kostela dojít pěšky (je to jen 650 metrů) nebo ze zastávky Česká popojet tramvají číslo 3 nebo 9 jednu zastávku na Moravské náměstí. Auta mohou parkovat za příslušný poplatek přímo před Bohémou, nebo je možné zanechat vozidlo v hlídaných podzemních garážích ( Rooseveltova ulice 711/3).

 

Zhruba v 17 hodin začne večerní oslava rozkrojením dortu a pravděpodobně se protáhne až do pozdních nočních hodin. Odjet ze svatební oslavy můžete buď tramvají ze zastávky Janáčkovo divadlo (zastávka funguje pouze od 18 do 23 hodin a je na znamení), nebo se projdete na zastávky Moravské náměstí či Malinovského náměstí. Od 23:00 jezdí autobusové rozjezdy každou půlhodinu. Od 23 hodin bude také k dispozici náš řidič, který vás odveze přímo před dům.

 

 

Apartmánový dům

web: brno-apartmany-centrum.cz

Adresa: Běhounská 115/4, 602 00 Brno

Tel.: + 420 533 533 129

 

Zde se ubytují novomanželé spolu s nebrněnskými hosty. Dojít se k němu dá nejsnadněji pěšky, je to něco málo přes 300 metrů. Ubytovat se lze nejdříve ve 14 hodin, ale ve svatebním programu jsme pro tento účel vyhradili hodinku po obědě, kdy se budou novomanželé fotit. Recepce je hostům k dispozici od 8:00 do 16:00, mimo tuto dobu je recepční vždy dostupná na výše uvedeném telefonním čísle.

 

Ubytování hostů neboli check–in je rychlé a obejde se bez běžných průtahů a zbytečného zdržovaní. Každý host před svým příjezdem obdrží e-mailem anebo pomocí SMS unikátní kód ke dveřím. Tento kód mu otevře hlavní vchod, chodbu a následně i dveře od pokoje. Radíme tedy svatebčanům, aby tento kód ze svých e-mailů a mobilů nemazali a neukazovali jej třetím osobám v zájmu své vlastní bezpečnosti a ochrany svého majetku.

 

Odubytování neboli check-out je nutné následující den do 11 hodin, ale předtím bychom si s vámi dali společnou snídani v café Placzek.